_masaze terapeutyczne

Fizjoterapia

Fizjoterapia

masaż leczniczy

Sprawdzona i skuteczna forma terapii. Ten rodzaj masażu wykonywany jest przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, który na podstawie szczegółowego wywiadu dobiera odpowiednie technikę terapii. Fizjoterapeuta pracuje na tkankach mięśniowych, powięziach i punktach spustowych. Podczas zabiegu terapeuta może się wspomagać dodatkowymi narzędziami,

Celem masażu leczniczego jest usunięcie napięć mięśniowych, zwiększenie ruchomości stawów oraz poprawa ukrwienia tkanek, co prowadzi do ustąpienia dolegliwości bólowych. Dodatkowo masaż leczniczy prowadzi do zwiększonego wytwarzania endorfin które poprawiają nastrój, rozluźniają i mają właściwości przeciwbólowe.

Na co pomoże:

  • ból kręgosłupa,
  • bóle stawów,
  • napięciowe bóle głowy,
  • rwa kulszowa,
  • napięcia i zesztywnienia mięśni spowodowane przewlekłym stresem,
  • wady postawy,
  • powysiłkowe przeciążenie i stan zapalny ścięgien,
  • dolegliwości spowodowane przeciążeniem układu ruchu (np. przez długotrwałe siedzenie w jednej pozycji).

Czas trwania wizyty: 55 minut

//www.holihouse.pl/wp-content/uploads/2020/01/fizjoterapia.jpg
Masaż tajski bodywork
//www.holihouse.pl/wp-content/uploads/2020/01/masaz-tajski.jpg

masaż tajski

bodywork

Masaż tajski rozpoczyna się od czubka głowy. Przy użyciu kciuków, wnętrz dłoni, przedramion, łokci czy nawet stóp płynnie wywierany jest nacisk na punkty ułożone wzdłuż jednej z 10 głównych linii w ciele. By dotrzeć w głąb mięśni i organów wewnętrznych stosuje się dodatkowo techniki dynamiczne, jak wprowadzanie w ruch poprzez kołysanie, mobilizację stawów oraz rozciąganie.

Celem masażu tajskiego jest oczyszczenie organizmu ze złogów metabolicznych, toksyn i udrożnienie kanałów energetycznych. Unikalne połączenie medycyny tradycyjnej z współczesną świadomością funkcjonowania ciała sprawia, że w Tajlandii kliniki masażu są ważną częścią publicznej opieki zdrowotnej i często mieszczą się w obrębie szpitali. Zabiegi zazwyczaj obejmują całe ciało, ale skupiają się na konkretnych dolegliwościach.

Czas trwania wizyty: 60/90 minut

Masaż Shiatsu

masaż Shiatsu

redukcja napięcia

Masaż Shiatsu wykonujemy przy użyciu palców, kciuków i dłoni do wywierania nacisku na różne obszary powierzchni ciała, aby leczyć typowe schorzenia i dolegliwości oraz korygować nierównowagę w ciele. Nacisk wywierany na punkty na ciele sprzyja przepływowi energii i koryguje dysharmonie w całym ciele pacjenta. Oprócz tego, że jest głęboko relaksującym doświadczeniem, Shiatsu pomaga łagodzić stres, leczyć ból i choroby, a także przyczynia się do ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta. Shiatsu reguluje aktywność automatycznego układu nerwowego i stymuluje układ krwionośny, limfatyczny i hormonalny. Złą postawę, problemy ze stawami, zapalenie stawów, rwa kulszowa, ostry i przewlekły ból szyi i pleców, zapalenie zatok i zapalenie oskrzeli można leczyć za pomocą Shiatsu. Shiatsu działa na rzecz poprawy ogólnego stanu zdrowia poprzez wpływ na wewnętrzny system energetyczny. Terapia często powoduje zwiększenie zakresu ruchu i lepszą koordynację.

Czas trwania: 60 minut

Po zakończeniu masażu Shiatsu specjalistka wykonuje japoński masaż twarzy Tsuboki.

Japończycy wierzą, że piękno ma głębsze znaczenie jak sama skóra na twarzy, i że aby być pięknym, musisz być zdrowy.
Japoński masaż twarzy TSUBOKI® to cudownie relaksujący, ale też i energetyzujący zabieg odpowiedni dla mężczyzn i kobiet. Działa na wielu poziomach jednocześnie, od wewnątrz i od zewnątrz. Przez pracę powierzchniową możemy poprawić koloryt skóry i przepływ limfy. Pracując z muskulaturą na głębszym poziomie, możemy wpływać na napięcie mięśniowe i ogólny wygląd, a także przygotować twarz do następnego etapu. Współpracując z meridianami (drogami przepływu naszej energii witalnej), które przebiegają przez twarz, możemy wpływać na równowagę zdrowia w całym ciele. Ponadto wiele punktów akupresurowych (tsubo) ma szczególnie korzystny wpływ na wygląd twarzy. Pracując z układem limfatycznym zachęcamy do usuwania produktów przemiany materii.
Użycie tych wszystkich technik pomaga zapobiegać bruzdom, zmarszczkom i obrzękom - mamy naturalny lifting twarzy!

Czas trwania: 120 minut

Shiatsu