_dlamamidzieci

refleksologia małych stópek

Refleksologia

małych stópek

Dla malutkich dzieci dedykowana jest szczególna forma refleksologii - terapia polega na masowaniu stópek i rączek dziecka z wykorzystaniem oleju naturalnego, uwzględnia ona jednak inny próg bólu najmłodszych i dostosowuje czas zabiegu do możliwości dziecka. Celem jest przede wszystkim wzmocnienie działania układu odpornościowego, wyciszenie układu nerwowego, usprawnienie pracy krwiobiegu oraz harmonizacja pracy wszystkich gruczołów, organów i części ciała.

Co najważniejsze - terapie wykonywane są przez Mamę Refleksologa, która wszystkie techniki stosuje na co dzień wzmacniając córkę. Refleksologia dla dzieci to o wiele więcej, niż 40 minut pracy specjalisty - w trakcie spotkania rodzice Malucha dowiedzą się w jaki sposób samodzielnie pracować na refleksach swojego dziecka.

Czas trwania wizyty wraz z poradami dla rodziców: 30 - 45 minut

refleksologia dla dzieci
Masaż Shiatsu
Shiatsu

masaż Shiatsu

dla kobiet w ciąży (III trymestr)

Wraz z rosnącym dzieckiem, w ciele kobiety ciężarnej, zachodzi wiele zmian (wzrost masy ciała, zmiana środka ciężkości czy pogłębienie lordozy lędźwiowej). Często pojawia się również stres związany ze zbliżającym się porodem i licznymi myślami, które niekiedy gnają przez głowę przyszłej mamy w zastraszającym tempie. Prowadzi to do napięć mięśniowych, pogorszenia samopoczucia, zaburzeń snu i wielu innych dolegliwości.

Shiatsu redukuje stres i poprawia jakość snu. Reguluje aktywność układu nerwowego i stymuluje układ krwionośny, limfatyczny i hormonalny, dzięki czemu masaż ten przeciwdziała m.in. obrzękom nóg oraz bólom kręgosłupa. Stosowane techniki działają na rzecz poprawy ogólnego samopoczucia zarówno mamy, jak i dziecka, poprzez wpływ na wewnętrzny system energetyczny. Masaż ten wykonuje się na ziemi, na wygodnym futonie, w przypadku kobiet ciężarnych – na boku lub na siedząco.

Czas trwania: 60 minut

masaż ajurwedyjski

masaż ajurwedyjski

dla kobiet w ciąży

Masaż wykonywany jest ciepłym olejem delikatnymi ruchami, tak aby przynieść ukojenie przyszłej mamie i dziecku. Nie od dziś wiadomo, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.
Technika masażu i pozycja masowanej mamy są modyfikowane tak, aby były bezpieczne.

Masaż ciążowy przynosi wiele korzyści, takich jak redukcja stanów stresowych związanych z nową sytuacją w życiu, ułatwia zasypianie, łagodzi skurcze, poprawia krążenie krwi dzięki czemu pomaga zmniejszać obrzęki, wspomaga głęboki relaks, ale również pozwala przygotować się emocjonalnie i fizycznie do zbliżającego się porodu.

Czas trwania: 60/120 minut

ajurwedyjski
Lomi Lomi
//www.holihouse.pl/wp-content/uploads/2019/06/oferta-holihouse_29.jpg

masaż Lomi Lomi Nui

dla kobiet w ciąży

z którym pierwsze spotkanie pozostaje w pamięci ciała i ducha. W czasie masażu powoli rozmasowywane są zadawnione napięcia. W delikatny sposób rozciągane są stawy, co w efekcie daje uczucie uelastycznienia i lekkości. Wykonywany jest harmonijnym, płynnym ruchem, przy dźwiękach muzyki, w rytm poruszających się fal. W takiej atmosferze łatwiej odpuścić zadawniony, ukryty w ciele stres - ciało odpręża się i relaksuje. Wykonywany jest całymi przedramionami co pozwala na pracę z większymi partiami mięśni.

Dotyk jest pierwotną potrzebą człowieka, który od pierwszych chwil życia jest najlepiej rozwiniętym ze wszystkich naszych zmysłów. Jesteśmy stworzeni do radości, miłości do życia w szczęściu i harmonii.

Czas trwania wizyty: 75 minut