Joanna Jurga

Joanna Jurga

ZEN SENSEI

Jej przygoda z medytacją to nie jest opowieść o nirwanie, new age, kwiatach we włosach

ZEN SENSEI. KOORDYNATOR KREATYWNA. PROJEKTANKA WNĘTRZ HOLISTIC HOUSE

Dziewczyna z tatuażem, innowatorka, projektantka i podróżniczka. Zawodowo zajmuje się projektowaniem z uwzględnieniem wszystkich zmysłów (synestetic design), projektowaniem społecznym (social design) oraz poczuciem bezpieczeństwa w przestrzeni, o czym robi doktorat. Od ponad piętnastu lat praktykuje Buddyzm Zen, w 2000 roku przyjęła święcenia Jukai od Mistrza Murakami Roshiego.

Jej przygoda z medytacją to nie jest opowieść o nirwanie, new age, kwiatach we włosach i beztrosce oderwania od rzeczywistości. Jej historia to namacalne wręcz fizyczne doświadczenie zderzenia z własnym ciałem i umysłem, zarówno w chwilach szczęścia, jak i skrajnej rozpaczy. W tradycji Soto Zen, którą praktykuje, medytuje się twarzą do ściany i z przymkniętymi oczami stara się być obecnym w tak zwanym tu i teraz. Jurga siada przed ścianą by wrócić do siebie, by usłyszeć bicie serca, poczuć przełykanie śliny i ból w zdrętwiałej nodze. By dać sobie chwilę. Trudno jest opowiedzieć o czymś tak prostym jak siedzenie przed ścianą i nic nie robienie, ale zderzenie z nią [ścianą] za każdym razem jest dla niej powrotem i zdefiniowaniem tego kim jest.

Prowadzi indywidualne sesje medytacyjne 1 na 1 oraz medytacje grupowe. Mając doświadczenie akademickie każdego traktuje indywidualnie tworząc dedykowany program ćwiczeń nad uważnością i obecnością.